Kotły C.O

Stalowe kotły grzewcze typu „KS” i „KJ” produkowane przez nasz zakład są przeznaczone do ogrzewania domów jednorodzinnych, pawilonów handlowych i usługowych , pomieszczeń gospodarczych.

Kotły przeznaczone są do pracy w instalacjach wodnych centralnego ogrzewania grawitacyjnego lub z obiegiem wymuszonym otwartego systemu posiadającego zabezpieczenia zgodne z wymaganiami normy PN-91/B-02413 dotyczące zabezpieczeń ogrzewania wodnego systemu zabezpieczeń.

Wszystkie rodzaje kotłów produkowane przez nasz zakład są przystosowane do spalania paliw stałych takich jak :węgiel kamienny , koks , drewno opałowe i odpadowe , miał węgla kamiennego oraz odpady tartaczne (trociny).

W naszej ofercie znajdują się następujące typ kotłów:

    • Kotły uniwersalne typu KS

    • Kotły uniwersalne typu KJ

    • Kotły ze sterownikiem i nadmuchem

    • Kuchnio – piece z płytą żeliwną

Kotły wykonane są z blachy stalowej P265GH o grubości 6 mm od strony płomieniowej, a od strony zewnętrznej zastosowano blachy o grubości 4 mm. Blachy korpusu spawane są elektronicznie w osłonie gazów ArCO2 , a ściany płaskie wzmocnione zespórkami.

Płaszcz izolacyjny mocowany na powierzchni korpusu wodnego ogranicza straty cieplne do otoczenia. Wykonany jest z elementów blaszanych w postaci kaset wyłożonych od wewnątrz wełną mineralną ( materiał izolacyjny ).

Oferujemy także wykonanie kotłów z dowolnym rozmieszczeniem przyłączy ( króciec zasilania i powrotu ) umożliwiających szybką wymianę np. starego pieca na nowy bez dodatkowych przeróbek hydraulicznych.